Természettudományos kirándulás

2023. szept. 21-én indultunk Természettudományos kirándulásra felső tagozatos diákjainkkal az 50 éve alapított Hortobágyi Nemzeti Parkba. A Máta-pusztára nóniusz lovakkal húzott ekhós szekereken jutottunk ki, itt megismerhettük az őshonos magyar háziállatainkat, azok tartásmódját, majd a csikósok bemutatóját is megtekintettük. Ezután a Hortobágyi Vadasparkba látogattunk, ahol két csoportban, szakvezetők segítségével ismerhettük meg, milyen állatok éltek egykoron a pusztán, de a ma is előforduló, viszont ritkán szem elé kerülő fajokat is megcsodálhattuk, látványetetéssel egybekötve. Diákjaink megtudták, miről lehet megismerni a farkasok között az alfa-hímet, mi veszélyezteti leginkább a vadmacskát, milyen állat a nádi farkas, miért lett a daru a Nemzeti Park címerállata, miből készül az igazi mozarella, kivel lakhat társbérletben a róka és még számtalan más érdekességet. A darvak éppen zajló vonulását is megcsodálhattuk, hisz épp fejünk felett repültek el a jellegzetes V-alakban, krúgatva. Hazafelé vetélkedő formájában kérdeztük ki diákjainkat a hallott és látott dolgokról és örömmel állapítottuk meg, hogy nagyon sok hasznos információ birtokába jutottak, melyet nem is felejtettek el. Reméljük, hogy szép élményeink még sokáig emlékezetesek maradnak számunkra.