Másodikok lettek magyarvetélkedőn a 7.d-s diákok

Második helyezést értek el a 7.d osztály tanulói iskolánk képviseletében a Lenkey János Általános Iskola által szervezett Szólásra magyar! elnevezésű versenyen.
Két csapat indult intézményünkből a szólásokról és közmondásokról szóló, március 28-án tartott városi vetélkedőn. A 7.d Szólásbúvárok nevű csapata, Balog Anna, Hliva Kristóf és Molnár Sára az előkelő 2. helyezést érte el. A 6.d Kicsi a bors, de erős elnevezésű csapata, Gulyás Bence, Képes Levente és Petrazzi Ádám ugyan nem jutott be a legjobb három közé, de ők is nagyon lelkesen és ügyesen szerepeltek. Levente pedig még a TV Eger stábjának is nyilatkozott. A színvonalas versenyen változatos és játékos feladatokkal várták a résztvevőket, akiknek egyebek mellett kis műsorral, kiállítással, üdítővel, illetve szendvicsekkel is kedveskedtek a szervezők. A vetélkedőről minden résztvevő emléklappal, könyvjelzővel és csokoládéval tért haza, az első három helyezett csapat tagjai pedig, így iskolánk hetedikes diákjai is további értékes ajándékokkal gazdagodtak.